اخبار و گزارش

از برکات سفر مقام معظم رهبری، اعتبار ۳۰۰ میلیونی کمپ گردشگری شهر بلقیس

گزارش خبری : سمانه رمضانی

مدیر پایگاه ملی میراث فرهنگی شهر تاریخی بلقیس اسفراین گفت:

ساخت کمپ گردشگری شهر بلقیس با اعتبار از محل سفر مقام معظم رهبری درسال ۹۵ آغاز و تا کنون درمراحل ساخت قرار دارد.

علیرضا نجفی در گفتگو با خبرنگار نشریه سپهر اسفراین گفت:

پروژه ایجاد کمپ گردشگری در شهر بلقیس اسفراین با اعتبار ۳۰۰ میلیونی از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به شهرستان اسفراین در سال ۹۵ آغاز شد و با بودجه ۷۰ میلیونی سال ۹۶ به کار خود ادامه داد.

وی در رابطه با هدف ایجاد این پروژه بیان کرد:

طی مصاحبه ای که صورت گرفته الزام طرح جامع ساماندهی مجموعه شهر بلقیس و طرح گردشگری ما را بر آن داشت تا طرح زیر ساخت بلوک های گردشگری را برنامه ریزی کنیم.

 

که نتیجه آن پایه ریزی فونداسیون و اسکلت ۲ بلوک نمازخانه و سرویس بهداشتی و دو سوئیت اقامتی ویژه پژوهشگران است که هر بلوک با مساحت زیر بنایی ۲۱۰ متر در حال اجراست.

نجفی ضمن اذعان طرح ایجاد پژوهشگاه و موزه که هنوز اعتباری به آن تخصیص داده نشده است، خواستار تخصیص اعتبار برای ساماندهی طرح‌های دیگری از قبیل ایجاد یک کتابخانه به عنوان زیرساخت امکاناتی که مورد استفاده محققین، دانشجویان و گردشگران از نقاط دور قرار بگیرد، شد.

مدیر این پایگاه، ایجاد ساختمان موزه باستان شناسی که آثار کشف شده در آن جا در معرض دید گردشگران قرار بگیرد را راهکاری موثر و زیرکانه جهت جلوگیری از خروج آثار تاریخی ارزشمند این منطقه ی تاریخی به خارج از شهرستان دانست.

وی همچنین ایجاد یک اتاق برای معرفی پایگاه در بخش پژوهشگاه را از برنامه های پیش رو برای تکمیل جامع تر این کمپ برشمرد.

نجفی در خصوص زمان بهره برداری نیز تکمیل و افتتاح کمپ را ملزوم و مشروط به دریافت اعتبار برای ادامه پروژه دانست.

وی در رابطه با اقدامات صورت گرفته برای رفاه حال گردشگران به جانمایی زمینی جهت ساخت یک کمپ اقامتی و سفره خانه سنتی ویژه رفاه حال گردشگران و ساخت و سرمایه گذاری آن توسط شهرداری به عنوان بخش خصوصی در آینده خبر داد.

وی در انتها با اظهار نیازمندی به اسپانسر جهت تکمیل سریع تر و شایسته ی این بنای تاریخی ارزشمند شهرستان گفت: پیگیر تخصیص بودجه برای ادامه فعالیت ها در این مکان هستیم.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...

دکمه بازگشت به بالا