یادداشت سر دبیر
موضوعات داغ

امدادگری / امدادگر نمایی

میثم لعل عوض پور

سال جدید که همواره با بیداری طبیعت و جوانه ها، رویش ها در دیدگان و اذهان خودنمایی می کند امسال با خروش ها نیز همراه بود، خروش هایی از جنس ویرانگر (سیل و طغیان رودخانه ها) و خروش هایی از جنس سازندگی (همگرایی، نوع دوستی و امدادگری خودجوش).

حرکت آب از مسیر رودخانه به سمت روستاها و شهرهای مجاور رودخانه در استان های شمالی و غربی کشور و همچنین در روستاهای استان خودمان خراسان شمالی  موجب خسارت ها و گرفتاری مردم گردید.

اما مانند همیشه همراهی و هم گرایی مردم در کمک رسانی شایسته قدردانی است .

در میان سیلاب و گرفتاری مردم حضور مسئولان در آب تا زانو، حضور خبرنگار در آب تا گردن، پر کردن یک کیسه خاک برای سیل بند با حضور چندین محافظ و اطرافیان با دوربین و  تخریب جریان های مختلف علیه هم (جهادی،امدادی،اجرایی) که گویی به مسابقه ای برای نمایش ضعف ها بدل شده  و نیز خبر تشکیل پرونده  بعد از فروکش آب برای مدیران متخلف که در کار کوتاهی انجام داده اند  و از همه مهم تر خبر ممنوعیت جمع آوری کمک های مردمی به غیر از هلال احمر و کمیته  امداد نشان داد  ما دارای ضعف هستیم و چه  بسیار فرصت سوزی می کنیم. مگر نه اینکه شخصیت های محبوب در حادثه زلزله خوش درخشیدن و توانستند از جایگاه خود برای جلب کمک مردمی استفاده نمایند و امدادگرانی واقعی در این حادثه باشند.

این رویداد نشان داد که هم چون سنوات گذشته حتی در شرایط بحرانی نیز منافع شخصی، گروهی و جریانی مهم تر از منافع جمعی و ملی است که در سال جدید نیز باید شاهد این رقابت نفس گیر بین جریان بر سر خودی / غیر خودی باشیم .

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن