اخبار و گزارش

برکات بزرگ انقلاب اسلامی در بیانیه ی گام دوم انقلاب

انقلاب کبیر اسلامی ایران در حالی چهلمین سالگرد پیروزی خود را پشت سر گذاشت و قدم به دهه ی پنجم حیات خود نهاد که اگرچه دشمنان مستکبرش گمان های باطلی در سر داشتند اما دوستانش در سراسر جهان، امیدوارانه آن را در گذر از چالش ها و به دست آوردن پیشرفت های خیره کننده، همواره سربلند دیده اند.

در چنین نقطه ی عطفی، رهبر انقلاب اسلامی با صدور «بیانیه ی گام دوم انقلاب» و برای ادامه ی این راه روشن، به تبیین دستاوردهای شگرف چهار دهه یگذشته پرداخته و توصیه هایی اساسی به منظور «جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی» ارائه فرمودند که بخش مربوط به  «برکات بزرگ انقلاب اسلامی» به صورت خلاصه به شرح ذیل آورده شده است.

  1. ثبات و امنیت و حفظ تمامیت ارضی ایران: ثبات و امنیت کشور و تمامیت ارضی و حفاظت از مرزها را که آماج تهدید جدی دشمنان قرار گرفته بود ضمانت کرد و معجزه ی پیروزی در جنگ هشت ساله و شکست رژیم بعثی و پشتیبانان آمریکایی و اروپایی و شرقی اش را پدید آورد.
  2. موتور پیشران کشور در عرصه ی علم و فن آوری و ایجاد زیرساخت های حیاتی و اقتصادی و عمرانی: موتور پیشران کشور در عرصه ی علم و فن آوری و ایجاد زیرساخت های حیاتی و اقتصادی و عمرانی شد که تا کنون ثمرات بالنده ی آن روز به روز فراگیرتر می شود.
  3. به اوج رسانیدن مشارکت مردمی و مسابقه ی خدمت رسانی: مشارکت مردمی را در مسائل سیاسی مانند انتخابات، مقابله با فتنه های داخلی، حضور در صحنه های ملی و استکبارستیزی به اوج رسانید و در موضوعات اجتماعی مانند کمک رسانی ها و فعالیت های نیکوکاری که از پیش از انقلاب آغاز شده بود، افزایش چشم گیر داد.
  4. ارتقا شگفت آور بینش سیاسی آحاد مردم: بینش سیاسی آحاد مردم و نگاه آنان به مسائل بین المللی را به گونه ی شگفت آوری ارتقا داد. تحلیل سیاسی و فهم مسائل بین المللی در موضوعاتی هم چون جنایات غرب به خصوص آمریکا، مسئله ی فلسطین و ظلم تاریخی به ملت آن، مسئله ی جنگ افروزی ها و رذالت ها و دخالت های قدرت های قلدر در امور ملت ها و امثال آن را از انحصار طبقه ی محدود و عزلت گزیده ای به نام روشنفکر بیرون آورد.
  5. سنگین کردن کفه ی عدالت در تقسیم امکانات عمومی کشور: نارضایتی ااین حقیر از کارکرد عدالت در کشور به دلیل آنکه این ارزش والا باید گوهر بی همتا بر تارک نظام جمهوری اسلامی باشد و هنوز نیست، نباید به این معنی گرفته شود که برای استقرار عدالت کار انجام نگرفته است. واقعیت آن است که دستاوردهای مبارزه با بی عدالتی در این چهار دهه، با هیچ دوره ی دیگر گذشته قابل قیاس نیست.
  6. افزایش چشم گیر معنویت و اخلاق در فضای عمومی جامعه: عیار معنویت و اخلاق را در فضای عمومی جامعه به گونه ای چشم گیر افزایش داد. این پدیده ی مبارک را رفتار و منش حضرت امام خمینی در طول دوران مبارزه و پس از پیروزی انقلاب، بیش از هر چیز رواج داد.
  7. ایستادگی روزافزون در برابر قلدران و زورگویان و مستکبران جهان: نماد پر ابهت و با شکوه و افتخار آمیز ایستادگی در برابر قلدران و زورگویان و مستکبران جهان و در راس آنان آمریکای جهان خوار و جنایت کار، روز به روز برجسته تر شد.

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...

دکمه بازگشت به بالا