اخبار و گزارش

حکایت رشادت های پدران آسمان انقلاب و ایثار اسفراین توشه ی پایداری شهر

گزارش خبری از سمانه رمضانی

رئیس اداره بنیاد شهید شهرستان اسفراین گفت:

اسفراین ۴۳۴ شهید تقدیم انقلاب و آرمان‌های آن کرده است.

محمدرحیم زارعی در گفتگو با خبرنگار نشریه سپهر اسفراین اظهار کرد :

از بدو انقلاب تاکنون شهرستان اسفراین ۴۳۴ شهید در تمامی جبهه‌های حق علیه باطل از جمله انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس، حادثه منا و دفاع از حرم و جانبازان ۷۰ درصد نثار جامعه ایثارگر جمهوری اسلامی ایران کرده است.

زارعی ادامه داد : بنیاد شهید و امور ایثارگران با هدف توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در سال ۵۸ به فرمان امام خمینی (ره) پایه گذاری گردید و حرکت در جهت رسیدگی به امور خانواده شهدا جانبازان، این اسطوره های ایثار و از خودگذشتگی آغاز شد.

وی اذعان داشت : بنیاد شهید با ادغام سه نهاد مربوط به امور شهدا، جانبازان و آزادگان با محوریت بنیاد شهید شکل گرفته است  به امور این قشرشریف در جامعه می‌پردازد‌.

زارعی با بیان رشادت ها و از خودگذشتگی ها در ادوار مختلف جهت دفاع از دین،ملیت و ناموس، وظیفه جامعه و نسل جوان امروز را گرامیداشت یاد شهدا و احترام به بازماندگان آن ها و قدم برداشتن در این مسیر منتهی به آسمان دانست.

وی از قدم‌های برداشته شده در این مسیر برای حفظ و برجسته کردن اهمیت شاخصه ی ایثار به سامان دهی ۳۹ گلزار مطهر شهدا به سبک معماری ایرانی اسلامی اشاره کرد و گفت :

از اقدامات  صورت گرفته در این زمینه استفاده از تصاویر شهدا در شهر، برگزاری یادواره شهدا و جمع‌آوری وصیت شهدا در قالب کتاب،دیدار از خانواده ی شهدا طی اجرای دو طرح سپاس و خادم به مخدوم که هدف آن سرکشی و تفقد از خانواده های شهدا است .

رئیس اداره ی بنیاد شهید اسفراین افزود :

تعامل مطلوب بین بنیاد شهید و سایر نهاد ها به منظور تسهیل زندگی جانبازان علیرغم نداشتن انتظاری از جانب  این عزیزان مطابق قوانین برقرار است  و در مواردی محدودیت قانون دال بر عدم تعامل لازم بین نهادها نیست.

زارعی همچنین با اشاره به مشکل بیمه تکمیلی به عنوان مشکل عمده خانواده شهدا جانبازان و آزادگان افزود:

پیگیری لازم در این زمینه انجام در حال انجام است تا رفاه بیش از پیش را دراین زمینه برای ایثارگران تامین شود.

وی در پایان ضمن دعوت از عموم مردم برای شرکت در طرح پدران آسمانی در روز ولادت حضرت علی(ع)  گفت:

همواره  یاد و خاطره تمام شهدا به ویژه ۴۳۴ شهید شهرستان را گرامی داشته ایم و تمام سعی خود را در جهت زنده نگاه داشتن رشادت ها و آرمان های شهدا همچنین رفاه جانبازان و خانواده های این عزیزان به کار خواهیم برد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...

دکمه بازگشت به بالا