اخبار و گزارش

روستای الست بدون آب آشامیدنی مطلوب

ارسالی از : خانم خاتون شریف زاده

در شکایت هایی که از سمت روستاییان الست به نشریه سپهر رسید آنها از آب آشامیدنی مطلوب برخوردار نیستند.

و در حال حاضر درگیر مشکلات زیادی برای همین آب نامطلوب شده اند.

پس از پیگیری های مکرر از سمت خبرنگاران نشریه و شنیدن صحبت های اهالی روستای الست و بررسی های بسیار در این زمینه متوجه شدیم که منبع آب این روستا در نزدیکی روستای دهنه ی اجاق قرار دارد.

و در این منطقه چاه زده شده است و آب چندین روستا به وسیله لوله گذاری از این چاه وارد منبع های مخصوص در چندین روستا می شود.

و از منبع به وسیله لوله های دیگری به خانه های روستاییان آب انتقال داده شده است.

اهالی روستای الست گفتند: « لوله های گذاشته شده برای انتقال آب، در زمان های کوتاه رسوبات گچی می گیرد و رسوب زدایی لوله ها باید در فواصل کوتاه انجام گیرد که این کار باعث شده تا آسفالت های کوچه ها و خیابان های روستاها چندبار در سال کنده شود.

و از طرفی در منبع هم، رسوبات به سختی از لوله ها جدا گردد که همه این موارد هزینه های سنگینی را تحمیل می کند.

با همه ی این ها و مشکلات انتقال آب باید بگوییم متاسفانه از این آب به عنوان آشامیدنی هم نمی شود استفاده کرد .

و ما آب آشامیدنی خود را از صفی آباد و اسفراین تهیه می کنیم

اهالی الست در عنوان این مسئله که افراد ضعیف و بدون خودرو در این روستا برای آوردن آب آشامیدنی چه می کنند اظهار کردند:« افرادی که دارای خودرو و شرایط مالی متوسط و بالا هستند می توانند آب آشامیدنی را از مکان های دیگر بیاورند قشر ضعیف متاسفانه از همین آب، مصرف آشامیدنی دارند».

شایان ذکر است در سال های اخیر ما شاهد تبلیغات و برنامه ریزی های کلان در راستای مهاجرت معکوس از شهر به روستا هستیم در حالی که خیلی از روستاها از نیازهای اولیه هم چون آب مطلوب محرومند و برای تغییر اوضاع و سامان دهی آنها کم کاری شده است.

اگر پاسخی از سمت مراجع مربوطه دولتی درباره ی مشکل آب الست و دیگر روستاهای این چنینی وجود دارد، نشریه ی سپهر مشتاق شنیدن، پیگیری و انتشار آن است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...

دکمه بازگشت به بالا