یادداشت سر دبیر

سخن سردبیر نشریه سپهر اسفراین | میثم لعل عوض پور

امروزه نیاز انسانی به ارتباط، بیان احساسات و تبادل افکار از هر زمان دیگری مشهودتر و ملموس تر شده است.

این نیاز روز به روز فراگیرشده، به واسطه شرایط ایجاد ارتباط نیز توسعه فراوانی یافته است.

رسانه یکی از مهم ترین ابزار ارتباطی است که نقش موثری در حوزه اطلاع رسانی ایفا می کند. جراید نیز ابزاری مناسب برای تبادل افکار و اشتراک منابع از دیرباز تا کنون بوده و موجب رشد، پویایی، نشاط و بالندگی اجتماعی را فراهم آورده است.

از مزایای نشریه مکتوب می توان به بالا بردن سطح آگاهی مردم، ایجاد فضای تعامل، اطلاع رسانی عمومی، معرفی ظرفیت ها و دستاوردها و… نام برد.

در بین جوامع توسعه یافته و در حال توسعه هنوز نشر و مطالعه نشریه های مکتوب نشان دهنده روشنفکری، درک عمیق و بالا بودن شعور سیاسی و اجتماعی است.

مقبولیت نشریه مکتوب در بین مردم، سادگی و روان بودن نوشته های آن است. که درک مطالب را برای همه اقشار ممکن می سازد.

با همه آنچه گفته شد به عنوان یک اسفراینی این سوال من را به چالش کشیده، چرا شهری با داشتن قدمت باستانی، فضای فرهنگی غنی و اقوام مختلف یک نشریه مکتوب فرهنگی-اجتماعی ندارد؟ چرا در این شهر فضایی برای رفع نیاز ارتباط ایجاد نشده است؟

حال دو سال از شروع یک تصمیم می گذرد. دو سال سخت که گفتن سختی های آن در این مجال نمی گنجد. امروز دیگر اسفراین دارای یک رسانه مکتوب فرهنگی-اجتماعی محلی است (دوهفته نامه سپهر اسفراین).

این رسانه محلی تلاش خواهد کرد تا در مسیر رسالت فرهنگی خود برای گسترش کیفی و کمی حوزه فرهنگی و اجتماعی در حد توان خود گامی کوچک اما موثر بردارد.

جوانه رویش یافته امروز که از خاک اسفراین سر بیرون کشیده، بی شک نیاز به مراقبت، نگهداری و تغذیه دارد تا تبدیل به درختی مثمر و تنومند گردد. از همه شما می خواهیم تا ما را در ادامه مسیر ارتقا سطح فرهنگی شهرستان یاری نمایید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...

دکمه بازگشت به بالا