یادداشت سر دبیر

شروع فعالیت های تبلیغاتی و تخریبی انتخاباتی در فضای مجازی

میثم لعل عوض پور | سردبیر نشریه

در این روزها، که فضای سیاسی شهرستان خود را برای انتخابات مجلس شورای اسلامی آماده می کند و نامزدهای احتمالی فعالیت های زود هنگام خود را به بدنه مردم در شبکه های اجتماعی کشانده اند، بایستی دید در این موج زود هنگام جایگاه منافع شهرستان در اولویت چندم جریانات قرار خواهد گرفت.

این فعالیت های تبلیغاتی و تخریبی  نشان می دهد، اسفند  ۹۸، یک رقابت کاملا متفاوت با دوره های گذشته را خواهد داشت.

حضور پر قدرت مدافعان مجازی و شروع درگیری های متنی (لفظی مجازی) در گروه های اجتماعی در حال رشد و نمو از یک سو، و جلسات مختلف جریانات سیاسی برای جمع بندی و اعلام گزینه نهایی و بازخورد عدم اجماع، از سوی دیگر می تواند تفاوت این دوره را به وضوح به نمایش بگذارد.

یکی دیگر از تفاوت این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی شهرستان، نگاه غیر خوشبینانه جریانات سیاسی، از مشارکت مطلوب مردم، در این دوره از انتخابات، در اسفند ۹۸ خواهد بود .

که بی شک از مشکلات اقتصادی حاکم بر کشور و حس بلا اثر بودن مشارکت به تغییر رویکردهای حاکمیتی پس از پیروزی ۲۴ میلیونی اردبیهشت ۹۶ ناشی می شود، قطعا خواهد بود.

در این شرایط کنش گران سیاسی بر آن باورند که یکی از ابزارهای مشارکت بیشتر، تعدد نامزدها در رقابت انتخاباتی که به نظر نگارنده این نوع مشارکت مشارکتی خنثی است، موجب خواهد شد منفعت طلبی خویشاوندی در اجتماع افزایش یابد

. این گونه افزایش مشارکت، افتی برای مشارکت اجتماعی فعال به شمار می رود.

در این میان جریان اصلاح طلب معتقد است، کاهش مشارکت فعال اجتماع، به ضرر منافع این گروه است و عدم حضور و تمرکز به شدت به نفع گروه اصول گرا خواهد بود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن