اخبار و گزارش

طلسم انتصاب شهردار اسفراین بعد از شش ماه خواهد شکست

گزارش خبری از سارا لعل بهمن

علیرضا حسین آبادی : نوروز ۹۸ اسفراین با شهردار اداره خواهد شد

به گزارش نشریه سپهر اسفراین در مهر ماه سال جاری با استعفای مسلم نوری شهردار وقت اسفراین رمضانعلی ایمان دار به عنوان سرپرست شهرداری اسفراین  انتخاب شد و طی اتفاقی نادر حدود شش ماه بر این کرسی باقی ماند .

ابراهیم بابایی یکی از اعضای شورای اسلامی شهر اسفراین با اکثریت آرای اعضای شورا قریب به یک ماه و اندی پس از استعفا ی مسلم نوری از تصدی شهرداری به عنوان شهردار اسفراین انتخاب شد.

انتخابی که در ماه اول حواشی خود را نمایان کرد، طولانی شدن روند پاسخ استانداری جهت تایید و پس گرفتن رای یکی از اعضای شورای شهراسلامی شهر اسفراین از حواشی نمایان شده بود که صدای اعتراضات شهر را بالا برد.

که طبق گفته های علی رضا حسین آبادی رئیس شورای اسلامی شهر اسفراین این روند طولانی بررسی و تایید شهردار انتخابی از طرف استانداری منجر به برخورد با آئین نامه اجرایی شرایط احراز تصدی سمت شهردار هیئت وزیران مورخ چهار بهمن ۹۷ همچنین انصراف بابایی از سمت شهرداری شد.

طبق این آئین نامه در شهرهای بالای ۵۰ هزار تا ۲۰۰ هزار نفر کسانی می توانند به عنوان گزینه ی شهرداری انتخاب شوند که سابقه ی۵ سال مدیریت میانی را در کارنامه ی خود داشته باشند.

همچنین مدارک تحصیلی آن ها مخالف با آئین نامه ای که  توسط وزارت کشور متناسب با درجه ی شهرداری تعیین می شود نباشد .

ابراهیم بابایی عضو شورای اسلامی شهر اسفراین و شهردار انتخابی سابق در گفتگو با خبرنگار نشریه سپهر اسفراین اظهار کرد :

اهدای خون، اهدای زندگی
بخوانید

شورای شهر روند قانونی خود را برای انتخاب شهردار طی کرده است.

اما با توجه به تاخیر در پاسخ گویی استان داری همچنین حواشی و حساسیت های پیش آمده در انتخاب شهردار این انتصاب با مشکلاتی مواجه شد.

وی با اشاره به اختلافات پیش آمده در شورای شهر جهت انتخاب شهردار اذعان کرد :

شهرداری در خدمت به مردم می تواند موفق عمل کند که همدلی و همراهی تمامی اعضا ی شورا را حس کند، در غیر این صورت نه تنها شخص شهردار بلکه شهر هم متوجه ی ضرر خواهد شد.

رئیس شورا اسلامی شهر ضمن تائید سخنان بابایی در ادامه گفت :

طی مصاحبه ای قائم مقام وزارت کشور اذعان کرد که آئین نامه ی اجرایی ابلاغ شده شامل حال کسانی که شهردار هستند.

یا به عنوان گزینه ی شهرداری معرفی شده اند نخواهد شد اما استانداری خراسان شمالی  شهردار انتخابی اسفراین را با این آئین نامه مورد تطبیق قرار داد و با توجه به طولانی شدن روند انتصاب شهردار و مانع تراشی های به وجود آمده مهندس بابایی تقاضای انصراف و اعلام تمایل برای ادامه ی خدمت در شورای شهر را که شأن و منزلتی کمتر از پست شهرداری ندارد را بیان کرد.

علیرضا حسین آبادی افزود :

بعد از انصراف آقای ابراهیم بابایی و ابلاغ آئین نامه ی اجرای شرایط احراز تصدی سمت شهردار هئیت وزیران، شورای اسلامی شهر اسفراین به سرعت بررسی گزینه های شهردار واجد شرایط را شروع کرد و در این بررسی ها محسن لعل قادری با اکثریت آرای اعضا به عنوان شهردار اسفراین انتخاب شد.

وی در پایان  تصریح کرد : لعل قادری بومی شهرستان ، لیسانس عمران و فوق لیسانس مدیرت بحران است که در سنوات گذشته در سمت های بخش دارصفی آباد ، معاون فرماندار فاروج ، معاون مدیر کل مدیریت بحران استان همچنین یک دوره تصدی شهرداری دراسفراین به مردم خدمت کرده است .

طرح سیستم پزشکیار هوشمند برای تشخیص بیماری
بخوانید

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن