اخبار و گزارش

طلعت رگبار : موافق انتخاب شهردار بدون برنامه نیستم

خبرنگار : سارا لعل بهمن

یک عضو شورای اسلامی شهر اسفراین گفت : شورای شهر یک نهاد سیاسی اجتماعیست ، ما نمایندگان آحاد مردم هستیم این کرسی جای سیاسی کاری های جناحی نیست.

طلعت رگبار درگفتگو با خبرنگار نشریه سپهر اسفراین در خصوص نامه ای با محتوای پوزش از مردم و پس گرفتن رای به انتخاب آقای ابراهیم بابایی به عنوان شهردار اعلام کرد : کاندیدای شهرداری باید دارای برنامه ای مدون با جدول زمان بندی و اعلام اولویت برنامه ها باشد تا شورای شهر به عنوان یک نهاد نظارتی بتواند در آینده از شهردار، اجرای برنامه ها را خواستار شود.

وی گفت : جلسه ی شنبه دهم آذر ماه جلسه ی پایش ۹ نفر کاندیدی بود که حدود دوماه در جلسات برنامه ارائه داده بودند در تمام این مدت صحبتی از این که آقای بابایی حتی قصد کاندید شدن دارند زده نشده بود.

وی ادامه داد : این که در جلسه ی پایش کاندید ها رئیس شورای شهراعلام کند که یکی از همکاران ماهم کاندید است و همه رای موافق خود را ابراز کنند مطابق کدام قانون است ؟ مردم می پرسند چرا در همان جلسه رای مخالف نداده ام ؛باید در پاسخ بگوییم من مخالفت خود را اعلام کردم اما یک رای در مقابل شش رای تغییری در اصل موضوع ایجاد نمی کند.

وی اضافه کرد : رای موافقم را موکول کردم به ارائه برنامه که قرار بود ظرف یک هفته برنامه ای حدالامکان شفاهی ارائه شود اما متاسفانه تا به امروز خبری نشده است .

وی با بیان این که نمایندگان مردم شالوده ای از تمام شهروندان اند افزود : من نماینده قشر خاصی نیستم ، شاید در زمان کاندیداتوری، نماینده جامعه جوانان و بانوان بودم اما وقتی رای اعتماد مردم را جلب کردم باید حرمت این اعتماد را حفظ کنم و اولویت کار را به گونه ای قرار دهم که تمام جامعه شهری را در بگیرد.

وی گفت : زمانی که آقای بابایی خلف وعده کرد و برنامه ای چه شفاهی چه کتبی ارائه نداد با ذکر پوزش و بیان شرمندگی از مردم فهیم اسفراین عذر خواهی کردم ،دلیل من برای این پس گرفتن رای احترام به مردم بود، نه منافع شخصی .

رگبار در پاسخ به مقامات مسئولی که در خبر گزاری رسمی از نداشتن وجهه ی قانونی این امر سخن گفته بودند بیان کرد:  این اتفاق در سنوات گذشته شورای اسلامی شهر اسفراین افتاده است ، سه سال قبل به دلیل درخواست خواص ،عده ای از اعضا با ارسال نامه به استان داری رای خود از شهردار را پس گرفته اند من آن روز این کاررا  به دلیل غیر منطقی بودن انجام ندادم وهزینه ی آن را پرداختم .امروز هم که خواستم مردم بدانند در شورای شهر چه میگذرد محکم پای دفاع از حقوق مردم می ایستم .

وی ضمن اعتراض به کانال های تلگرامی که تحلیل هایی غیر منطقی از این موضوع را منتشر کرده بودند اظهار کرد: متاسفانه امروزه محیط مجازی برای افرادی که جایگاه علمی و قلمی در محیط واقعی را ندارند بستری بدون دغدغه فراهم کرده است .

وی تصریح کرد : افرادی که گاها به دلایل رعایت نکردن اخلاق حرفه ای وشغلی محترمانه عزل شده اند ،اکنون با انتشار ترشحات ذهنی بدون محتوا دراین  محیط  درصدد به دنبال کشاندن مردم به یک خط فکری هستند؛ چطور میشود چکش قضاوت در دست می گیرند  بدون اینکه حتی یک بار با شخص طلعت رگبار گفتگویی داشته باشند.

رگبار در پایان ضبط تصویری جلسات شورای شهر را راهکاری نظارتی بر فعالیت اعضای شورای شهر دانست و آمادگی خود را جهت مناظره و پاسخ گویی به مردم  در خصوص حواشی مطرح شده اعلام کرد .

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

بستن
بستن