اخبار و گزارش

عشق و علاقه ذاتی، علی محمد را به تیم ملی رساند

ارسال شده توسط : خانم محدثه لعل عوض پور

مربی پایگاه قهرمانی روستای سست گفت:

«علی محمد قربانی در رده ی نونهالان به اردوی تیم ملی جودو دعوت شد و عشق و علاقه ی ذاتی، او را به تیم ملی رساند».

محمد حسین پور مقدم، مربی پایگاه قهرمانی روستای سست در مصاحبه ی اختصاصی با سپهر اسفراین گفت:

« علی محمد قربانی، در مسابقات استعدادیابی برتر کشوری جودو در رده ی سنی نو نهالان ( 16- 13) با غلبه بر رقیبان خوش درخشید و با کسب مقام اول به اردوی تیم ملی دعوت شد و در تاریخ 15 دی ماه 1398 باید خود را به محل اردوی تیم ملی در تهران معرفی کند».

حسین پور مقدم با عنوان این مطلب که روستای سست ریشه های ورزش کشتی باچوخه را در خود دارد اظهار کرد:

« عشق وعلاقه به ورزش های کشتی باچوخه و جودو در دل همه ی اهالی روستای سست وجود دارد و این عشق از وجود پهلوانان به نام سست نشات می گیرد و همواره آنان را به عنوان الگو سرلوحه کار خود قرار می دهند».

مربی جوان جودو در ادامه افزود:

«پایگاه قهرمانی به همت برادران علی اکبری در روستای سست ایجاد و تجهیزات اولیه و مورد نیاز باشگاه توسط این پهلوانان خریداری شد».

حسین پور مقدم که خود جزو تیم قهرمانی کشور است با اشاره به این موضوع که در باشگاه ۲۰ جودوکار دارند و همه از یک پتانسیل برخوردار هستند، ادامه داد:

« علی محمد یک اراده ی قوی دارد حتی دست شکسته هم مانع از تمرین او نشد و مرتب در تمرینات باشگاهی شرکت کرد و این نشان از علاقه زیاد او به ورزش جودو است».

علی محمد در خصوص انتظارات خود از اداره ورزش و هیات جودو اظهار کرد:

« متاسفانه اداره ورزش و هیات جودو کوچکترین واکنشی به این امر از خود نشان ندادند و حتی از یک پیام تبریک هم دریغ کردند».

او ادامه داد :

«ما در باشگاه مشکل گرمایشی داریم و رفت وآمدمان به اسفراین برای حضور در سالن با مشکلات زیادی رو به روست. یک ورزشکار نیازمند حداقل امکانات است.اگر از رئیس اداره ورزش بپرسید که علی محمد قربانی را می شناسد به شما قول می دهم که هیچ شناختی از من نداشته باشند».

مربی جودوی پایگاه قهرمانی سست با عنوان این مسئله که همه ی ما می دانیم تا مربی نباشد قهرمانی وجود ندارد وکشف استعدادها اتفاق نمی افتد افزود:

« اداره ورزش باید نگاهی نو به مربیان داشته باشد، مربیانی که جهادگرانه و بدون چشم داشت و با عشق و علاقه به تعلیم نونهالان می پردازند».

حسین پور مقدم با اشاره به این که علی محمد یک نونهال است و قرار است نام اسفراین را در ایران درخشان کند ادامه داد:

« این نهال تازه باید حمایت شود تا راه را برای آینده روشن ببیند. حضور پهلوان علی اکبری در باشگاه به عنوان سرمربی می تواند باعث دلگرمی و الگوی روشن برای این نونهالان باشد. تمام مخارج و هزینه ها را خانواده علی محمد متحمل شده است خوشبختانه پدر علی محمد، حامی و مشوق خوبی برای او است».

حسین پور مقدم درباره هزینه های اعزام به اردو اظهار کرد:

« با رایزنی های انجام شده از سوی هیات جودو با اداره ورزش هزینه رفتن به اردو از سمت اداره ورزش تامین می شود».

حسین پور مقدم در ادامه از شورا ودهیار روستای سست خواست تا هنگام تمرین در باشگاه از این نونهالان سراغی بگیرند و با حضور در باشگاه امید را دردل این نونهالان زنده نگه دارند .

مربی جودوکار جوان در پایان گفت:

«ما از رییس اداره ورزش حمایت مالی نمی خواهیم اما حضور آنها در کنار ما باعث دلگرمی و بهترین تشویق برای این ورزشکاران نونهال است و از رییس هیات جودو می خواهم تا خواسته ها را به گوش رییس اداره ورزش برساند».

شایان ذکر است علی محمد قربانی جودوکار نونهال ۱۳ساله، محصل و از ۱۰سالگی ورزش جودو را شروع کرده است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...

دکمه بازگشت به بالا