اخبار و گزارش

قریب بر هفت هزار نفر تحت پوشش نهضت سوادآموزی در اسفراین

نویسنده : سارا لعل بهمن

رئیس اداره ی نهضت سوادآموزی شهرستان اسفراین  گفت: شش هزار و ۹۰۵ نفر زیر چتر نهضت سوادآموزی تحت تعلیم قرار گرفته اند.

هادی پیل در گفتگو با خبرنگار نشریه سپهر اسفراین اذعان کرد: قریب بر هفت هزار نفر تحت تعلیم آموزش دهنده های این اداره قرار دارند. امسال با ۹۳ آموزش دهنده ی فعال و هشت همکار فرهنگی در پیشبرد رسالت این اداره که ریشه کن کردن و رساندن آمار بی سوادی به صفر درصد است همکاری خوبی داشته ایم.

وی افزود: افرادی که تحت تعلیم قرار می گیرند معمولا به سه دسته تقسیم می شوند: افرادی که کاملا بی سواد هستند و یا در دوره ی ابتدایی ترک تحصیل کرده اند که تحت عنوان سوادآموزی مورد آموزش قرار می گیرند.

افرادی که مدرک ششم ابتدایی را کسب کرده اند و ما آنها را به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر سوق می دهیم که به این دوره، دوره انتقال گفته می شود. دسته سوم شامل افرادی می شود که دارای سواد هستند ولی نیازی به تحکیم جهت باز نگشتن به بی سوادی دارند که این دوره هم تحکیم نام دارد.

وی با اشاره به این که سوادآموزی بانوان نقش مهمی در بهبود جوامع دارد گفت: بانوان از ستون های اصلی جامعه هستند که در تحکیم بنیاد خانواده نقش به سزایی دارند. در این خصوص طرح ویژه ی بانوان در شهرستان اسفراین در حال اجرا است که در کتب آموزشی آن ها مباحثی جهت تربیت فرزندان و اداره ی محیط خانواده به این بانوان فهیم اموزش داده می شود.

وی در پایان تصریح کرد: در چهار سال اخیر اسفراین دارای رتبه ی برتر در شاخه سوادآموزی بوده است که برای نگه داشتن این رتبه، تمام توان خود را بیش از پیش به کار خواهیم گرفت.

گفت و گو با نماینده های شورای کارگری مجتمع فولاد و لوله گستر
بخوانید

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن