اخبار و گزارش

مادران باردار اسفراینی تحت پوشش صد در صدی اچ آی وی

به گزارش خبرنگار نشریه سپهر اسفراین به نقل از وبدا:

 

به گزارش وب دا، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اسفراین در گفت و گو با خبرنگار وب دا از پوشش صد درصدی اچ آی وی مادران باردار اسفراین خبر داد.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین بیماری ایدز (سندرم نقص ایمنی اکتسابی) را بیماری به علت ضعف عمده در دستگاه ایمنی عنوان کرد و گفت:

ایدز خود یک بیماری نیست بلکه شامل مجموعه ای از علایم و بیماری هاست که اغلب افراد آلوده به ویروس اچ آی وی به سرعت متوجه بیماری خود نمی شوند.

دکتر نادر نیک پرست آمار مبتلایان به این بیماری را در ایران سی و هشت هزار و چهارصد و هفتاد و چهار نفر عنوان کرد و افزود:

با این وجود شصت درصد از افراد مبتلا در ایران از بیماری خود آگاه نیستند.

وی پوشش صد درصدی آزمایش اچ آی وی مادران باردار را از برنامه های مهم دانشکده علوم پزشکی اسفراین  برای مبارزه با این بیماری عنوان کرد و گفت:

غربال گری کلیه زندانیان قبلی و جدیدالورود به زندان اسفراین از نظر اچ آی وی و همچنین آموزش کارکنان و تهیه کیت های سریع آزمایش در بهداری زندان، غربال گری کلیه افراد حاضر در کمپ های ترک اعتیاد نیز از دیگر برنامه های این معاونت در خصوص بیماری ایدز است.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین به کلیه افرادی که مواجهه خطرناک و شغلی با این بیماری داشته اند توصیه کرد :

به نزدیک ترین پایگاه محل زندگی و یا مرکز مشاوره بیماری ها مراجعه نمایند و مشاوره و آزمایش های سریع اچ آی وی را با حفظ محرمانگی و رایگان انجام دهند.

دکتر نادر نیک پرست گفت: تمام داروهای درمانی و پروفیلاکسی در مرکز مشاوره بیمارهای رفتاری اسفراین به صورت رایگان در دسترس بیماران و افراد با مواجه مشکوک قرار می گیرد

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

بستن
بستن