اجتماعی

هفته ملی مهارت بهترین زمان برای توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی در جامعه است

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای اسفراین گفت:

هفته مهارت بهترین فرصت برای توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی است.

ابراهیم شعبانیان در گفت و گو با خبرنگار سپهر اسفراین با ذکر این که هفته ملی مهارت از ۳۱ تیرماه لغایت ۶ مرداد ماه آغاز می شود گفت:

مرکز آموزش فنی وحرفه ای متولی آموزش های بین سطوح تحصیلی در سطح شهرستان است.

و فعالیت های خود را با هدف آموزش، پژوهش، ارتقای مهارت شاغلان و کارکنان و آموزش مهارت برای تمام افرادی که جویای کار و مهارت هستند در دو بخش دولتی و غیر دولتی انجام می دهد که خدمتی هدف دار برای جامعه است.

وی با بیان این موضوع که  خدمات آموزش در بخش دولتی رایگان است افزود:

آموزش فنی و حرفه ای در بخش دولتی در مراکز ثابت شهری، شعب شهری، مناطق روستایی وعشایری، جوار دانشگاه، پادگان، زندان و آموزشگاه های آزاد ارایه می شود.

سرپرست مرکز فنی و حرفه ای شهرستان اسفراین خاطرنشان کرد :

در حال حاضر مرکز شهید نامنی با ۹ کارگاه در مرکز و تیم های سیار، قابلیت اجرای ۷۰ حرفه آموزشی را داراست و در بخش غیر دولتی در هفته ملی مهارت با ۴۰ درصد تخفیف ارایه می گردد.

وی افزود: حرکت در دالان مهارت برای جوانان و نوجوانان امری ضروری تلقی می شود و ترویج فرهنگ مهارت آموزی و ارایه آموزش های فنی و حرفه ای دارای نقش مهم در کاهش معضل بیکاری در شهرستان و استان است.

ابراهیم شعبانیان در خصوص برنامه های هفته مهارت اظهار کرد: برگزاری آموزش های کپسولی، برگزاری مسابقات فرهنگی، دیدار با مسئولین، نشست مطبوعاتی، انجام تبلیغات محیطی، برگزاری مراسم ۶ مرداد (روز ملی کارآفرینی) و ترویج آموزش های فنی وحرفه ای از برنامه های این مرکز می باشد.

و در همین راستا بازدید از کارگاه های آموزشی به آدرس میدان ابوعلی سینا،جنب بیمارستان امام خمینی ره، مرکز شهید نامنی، از ساعت ۸ الی ۱۲ برای عموم مردم  آزاد است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...

دکمه بازگشت به بالا