اخبار و گزارش

پهلوانان اسفراینی قهرمان گود چشمه زینل خان

محدثه لعل عوض پور

کسب مقام اول رقابت های 14 فروردین 98 توسط تیم فولاد اسفراین

آیین کشتی باچوخه اسفراین در 14 فروردین 98 طبق روال هر ساله با حضور هزاران نفر تماشاگر با مهمانانی استانی و کشوری از جمله استاندار آذربایجان غربی، معاون استاندار خراسان شمالی، مدیر کل ورزش و جوانان خراسان شمالی و همچنین دو مهمان از کشورهای فرانسه و بلغارستان در گود چشمه زینل خان این شهرستان برگزار شد.

در این مسابقات 218 کشتی گیر در وزن های 66، 96، 84، 74، 96+ از شهرهای سبزوار، بجنورد، قوچان، سرخس، چناران، نیشابور و اسفراین به رقابت پرداختند که تیم فولاد اسفراین مقام اول این مسابقات را اخذ کرد.

آن که حائزاهمیت است و در کنار شور و شوق تماشاگران که از هر قشر و سنی حضور پیدا کرده اند به چشم می خورد وجود بانوان در بین تماشاگران است که برای حمایت از این فرهنگ محلی و ملی به گود زینل خان اسفراین آمده اند.

شایان ذکر است گود چشمه زینل خان سال هاست که مامن کشتی گیران خاکی این سرزمین است و هر سال پرشکوه تر از سال های قبل با حفظ حرمت پیشکسوتانی چون احمد سدیدی و… که برای ساخت، حفظ و توسعه این گود و برگزاری پیوسته مسابقات تک زمانی و تک مکانی اش زحمت ها و سختی های فراوان کشیده اند و جوانان جویای نام پهلوانی در درون خود پرورش می دهد.

نتایج مسابقات فردی به شرح زیر است:

در وزن ۶۶ کیلوگرم، حمید سلمانیان از شیروان مقام اول، غلام نجاری از گرمه مقام دوم و مجتبی اسکندری از قوچان مقام سوم را کسب کردند.

همچنین در وزن ۷۴ کیلو گرم، در سکوی نخست ابراهیم ولیان از اسفراین  در سکوی دوم علی رنگانی از نیشابور و در سکوی سوم علی مردانی از اسفراین ایستادند.

در کشتی گیران وزن 84کیلوگرم، هادی قدیمی (اسفراین) موفق به کسب مقام اول، امین قلی زاده موفق به دریافت مقام دوم

و امید تیزتک (قوچان) موفق به اخذ مقام سوم این وزن شدند.

 

همچنین در وزن 96کیلوگرم وحید قائمی (اسفراین) مقام اول، مجتبی زمانی مقام دوم،   محمد تیموری (تربت جام) مقام سوم را از آن خود کردند.

در وزن +96کیلوگرم نیز احمد میرزا پور(چناران) مقام نخست، امین جعفرزاده(چناران)مقام دوم  و مسلم نوری(شیروان)مقام سوم را کسب کردند.

آن که حائز اهمیت است و در کنار شور شوق تماشاگران که از هر قشر و سنی حضور پیدا کرده اند به چشم می خورد وجود بانوان در بین تماشاگران است که برای حمایت از این فرهنگ محلی و ملی به گود زینل خان  اسفراین آمده اند.

 شایان ذکر است گود چشمه زینل خان سال هاست که مأمن کشتی گیران خاکی این سرزمین است

و هر سال پرشکوه تر از سال های قبل با حفظ حرمت پیشکسوتانی چون احمد سدیدی و.. که برای ساخت، حفظ و توسعه این گود و برگزاری پیوسته مسابقات تک زمانی و تک مکانی اش زحمت ها و سختی های فراوان کشیده اند و جوانان جویای نام پهلوانی در درون خود پرورش می دهد.

نوای موسیقی کرمانجی با حضور مردان و زنانی با لباس های محلی از دیگر برنامه های مفرح و مورد رضایت بخش گود زینل خان در۱۴ فروردین ۹۸ است که نمای خاص و بی نظیری را به این مسابقات بخشیده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

دکمه بازگشت به بالا