اخبار و گزارش

پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مدارس با طرح نماد

خبرنگار : سارا لعل بهمن

معاونت پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش اسفراین از اجرایی شدن طرح نماد (نظام مراقبت های اجتماعی دانش آموزان) در شهرستان اسفراین خبر داد.

احمد رضا حسن زاده در گفتگو با خبرنگار نشریه سپهر اسفراین اظهار کرد: آسیب ها و مشکلات اجتماعی در جامعه ی دانش آموزی پررنگ شده است.

در همین خصوص 14 نهاد از جمله دادگستری، کمیته ی امداد امام خمینی، بهزیستی، آموزش و پرورش و … در پی ریزی این طرح جهت پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی در این قشر آسیب پذیر، ورود پیدا کرده اند.

وی با اشاره به این موضوع که این طرح در سه سطح در حال اجرا شدن است گفت: سه سطح برای این طرح در نظر گرفته شده است. آموزش و آگاهی بخشی از والدین، آموزش کارگاهی کلیه دبیران مدارس و تعلیم تعدادی از دانش آموزان هر کلاس به عنوان همتایان که در این کارگاه ها در حال برگزاری است.

وی تصریح کرد: در اولین سطح والدینی که فرزندان آنها در مدارس بالای جامعه آماری 30نفر تحصیل می کنند مورد آگاهی بخشی توسط مشاوران و روان شناسان قرار می گیرند.

معاونت پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش اسفراین اذعان کرد: سه سطح نام برده شده در مرحله ی اولیه این طرح و بحث پیشگیری از آسیب ها مطرح است.

همچنین این طرح دارای مرحله ی تکمیلی نیز می باشد. چنان چه دانش آموزی با تشخیص روان شناسان نیاز به درمان داشته باشد با ارجاع به مراکز درمانی کاملا رایگان مورد درمان قرار خواهد گرفت تا به بهبودی برسد.

حسن زاده گفت: 20 هزار دانش آموز در سطح شهرستان در حال حاضر در حال تحصیل هستند که برنامه ریزی شده است تا در حد توان مدارس شهر و روستا در زمینه های آسیب های اجتماعی از قبیل اعتیاد، دوستی های مخرب و … آگاه سازی شوند.

وی در پایان تصریح کرد: در سال گذشته این طرح در شش مدرسه اجرایی شده است که با تمهیدات اتخاذشده پیش بینی کردیم امسال تمام مدارس تحت پوشش این طرح قرار گیرند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...

دکمه بازگشت به بالا