اخبار و گزارش

پیگیری سوالات و مطالبات مردم از شهردار

ارسالی توسط : خانم خاتون شریف زاده

مردم سوالات و مطالباتی داشتند که بعضی از آنها در شماره های قبلی نشریه  منتشر گردید.

برای پیگیری این مطالبات، مهمان شهردار اسفراین شدیم و پای گفت و گو با او نشستیم.

محسن لعل قادری شهردار کنونی اسفراین درباره ی شهربازی اسفراین و بسته بودن آن در تابستانی که گذشت گفت:

«قرارداد شهرداری برای این مجموعه با بخش خصوصی است. قرار بر این بود که یک سری وسایل بازی در شهربازی مستقر شود که یک قسمت از آن هم انجام شد اما در طول زمان مسائلی دوطرفه اتفاق افتاد که منجر به تعطیلی شد. پیمان کار از نظر اقتصادی به آن توانمدی نرسید، چرا که این مجموعه توجیهات اقتصادی نداشت و پیمان کار با هزینه هایی که در آن مقطع زمانی برای این مجموعه انجام داده بود نتوانست برگشت سرمایه داشته باشد و به همین منظور پیمان کار اعلام نمود که توانایی ادامه کار را ندارد، چرا که برای نگهداری این مجموعه هر ساله باید بابت استانداردهای وسایل و بیمه هزینه کند، او از شهرداری مطالبه مبلغی به صورت مساعده کرد، از نظر آیین نامه وقتی کاری به بخش خصوصی واگذار می شود پرداخت مساعده معنادار نیست. در حال حاضر با او در پی مذاکره هستیم که مجموعه را ادامه بدهد و اگر تمایلی از سمت خود او نباشد مجبوریم فصل قرارداد انجام دهیم و تسویه کنیم و مجموعه را واگذار کنیم».

محسن لعل قادری در پاسخ به سوال مشکلات خیابان نواب برای کسبه و ساکنان آن گفت: «هر طرحی و کاری که انجام می شود پس از اجرا و در طول زمان معایبش مشخص می شود. پیاده روی کردن نواب طی یک سری مراحل قانونی انجام شده است. در حال حاضر مسائلی همچون بحث پارکینگ، دست فروش ها، خانه های مسکونی، دسترسی های خاص مانند آتش نشانی، پلیس و… وجود دارد که با گذشت زمان و تدابیر از سمت شهرداری ان شاء الله تعدیل می شود».

شهردار اسفراین درباره ی این مسئله که آیا بهتر نبود پیاده بازار در محلی دیگر اجرا شود گفت:«عملکردها با رفتار مردم سنجیده می شود. طرح اصلی کار بسیار کلان تر از این قسمت اجرا شده است، طرح اجرا شده نواب در حال تست شدن است اگر آن محدوده انتخاب شده مزیت هایی داشته که در جای دیگری موجود نبوده به طور مثال خیابان نواب، یک خیابان قابل دسترسی به خیابان های اصلی شهر است و در مقطعی که طرح روی نواب پیاده شد هزینه های اجرایی کمتری داشته است. در نواب سنجش اتفاق می افتد که اگر بررسی شود قابل تعمیم است اما قابل توجیه نیست».

محسن لعل قادری در مورد مشکلاتی که از نظر زیبایی خیابان مطهری و آزادی دارد و بخش وسیعی از پیاده روها را تعمیرگاه ها برای تعمیرات اشغال کرده اند گفت:«بعضی از مسائل در طول زمان به وجود می آید که حل مشکل هم زمان بر است. تعمیرگاه های این خیابان ها در طول سی سال شکل گرفته اند و امروز صاحبان آن از طریق کار خود هزینه ی خانواده های خود را تامین می کنند نمی شود یک شبه به آنها گفت جمع کنید یا به آنها فشار آورد، باید بستری فراهم شود که هماهنگی تمام ادارات مربوطه شهری را می طلبد . اگر اداره ی راه و شهرسازی در بحث واگذاری زمین موافقت کند و ادارات برق، گاز، آب و… هم همکاری کنند و امکانات فراهم  و مکانی اختصاصی ساخته شود برای انتقال این مجموعه می توان اقدام کرد تا آلودگی بصری و محیطی از این خیابان ها که در مرکز شهر واقع هستند از بین برود».

شهردار اسفراین درباره ی حقوق شهروندی و نشاط شهر گفت:«شهر فقط دیوار و آسفالت نیست بلکه یکی از وظایف ما ایجاد بسترهای شادی و نشاط است که در این مورد با فرهنگ و ارشاد گفت و گوهایی کرده ایم که در مناسبت های مختلف گروه های هنری را مانند موسیقی در فضاهای خاصی فعال داشته باشیم تا مردم بتوانند شادی را تجربه کنند».

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...

دکمه بازگشت به بالا