اخبار و گزارش

کتابخانه مرکزی اسفراین در گیر و دار نوسانات ارزی

گزارش خبری : سمانه رمضانی

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسفراین گفت:

تاخیر پیش آمده در اتمام و بهره برداری از کتابخانه مرکزی اسفراین معلول گرانی و نوسانات ارزی موجود در کشور است.

رضا ارغیانی در گفتگو با خبرنگار نشریه سپهر اسفراین با اشاره به پیشرفت ۹۵ درصدی کتابخانه مرکزی اسفراین که هنوز به بهره برداری نرسیده اذعان داشت:

ساخت پروژه بزرگترین کتابخانه شهرستان از سال ۹۱ آغاز شده اما به دلیل نوسانات اخیر بازار ملزم به پیمودن مسیر طولانی تری تا بهره‌برداری است.

 

وی افزود: ساختمان کتابخانه که شامل مخزن، دو سالن مطالعه ویژه ی خانم ها و آقایان، سالن آمفی تئاتر، سالن فناوری اطلاعات، سالن انتظار و موتورخانه است تکمیل شده و پنج درصد باقی مانده ی پروژه مربوط به انشعابات آب و برق و گاز است.

ارغیانی بودجه اختصاص یافته پنج میلیارد تومانی برای این پروژه را جریانی حیات‌بخش برای گسترش و بهسازی کتابخانه مرکزی فعلی شهر که در مرکز شهر قرار دارد و امکان دسترسی به آن سهل تر است دانست و بر این باور اظهار داشت که باید در شهر کتاب خوان بسازیم نه کتاب خانه.

ابراهیم زمانی، رییس نهاد کتابخانه های شهرستان اسفراین در ادامه گفت:با وجود ۱۱کتابخانه در شهرستان اسفراین، صفی آباد و روستاهای اطراف و هفت هزار و۵۷۶ عضو فعال و همچنین ۱۲۹ هزار و ۶۳۱ نسخه کتاب وضعیت مطلوبی در این زمینه داریم.

بنابر گفته ی وی سرانه ی عضویت در کتابخانه ۶ نفر در هر صد نفر است که با توجه به سرانه ی کتاب که به ازای هر صد نفر صدوهشت کتاب وجود دارد می شود استناد کرد به گفته ی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان که وجود کتاب خوان مثمرثمرتر از کثرت کتابخانه هاست.

زمانی با اشاره به تاثیر فضای مجازی در کاهش رغبت افراد به کتاب و کتاب خوانی توسعه ی فیزیکی و زیباسازی فضا را عاملی تشویق کننده در این راستا دانست و ساخت کتابخانه ی بزرگ مرکزی را امیدی روح بخش به دنیای کتابها و افراد دانست.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...

دکمه بازگشت به بالا